Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 06.07.2016
категорія: Uncategorised

 

На виконання доручення Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака від 17.06.2016 року № 33/1-д, з метою належного інформування громадськості про наслідки впливу пожежі на стан навколишнього природного середовища у Жовківського району Львівської області на офіційному веб-порталі міністерства створена рубрика, в якій щоденно буде оновлюватись інформація щодо перебігу та наслідків впливу на стан навколишнього природного середовища пожежі на полігоні ТПВ (Грибовецьке сміттєзвалище).

 

Інформація  Державної екологічної інспекції України станом на 06 липня 2016 року

 

Державною екологічною інспекцією у Львівській області у період з 14 по 30 червня 2016 року проведена позапланова перевірка ЛКП «Збиранка», яке експлуатує полігон ТПВ у с. Великі Грибовичі Жовківського району.

За результатами перевірки виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства, зокрема:

  • межі земельних ділянок, які знаходяться в користуванні ЛКП «Збиранка», не винесені в натуру, що унеможливлює на час перевірки встановити межі засмічення та забруднення земельних ділянок внаслідок зсуву сміттєвої лавини;
  • не представлено щорічні технологічні плани організації робіт із захоронення відходів, на яких позначаються робочі карти, що є порушенням п. 3.2. Правил експлуатації полігонів побутових відходів;
  • не дотримуються вимоги щодо запобігання забрудненню та засміченню водних об’єктів;
  • не здійснюються заходи щодо попередження забруднення підземних вод;
  • не забезпечено очисними спорудами необхідної потужності, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливій дії;
  • не оснащено пристроями та вимірювальною апаратурою, що здійснюють облік об’ємів забору і скидання води.

За результатами лабораторних визначень у пробах поверхневих вод, відібраних 29.06.2016, встановлено перевищення норм граничнодопустимих концентрацій у наступних точках:

  1. Поверхнева вода в місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів - Рава-Руська, приблизно 1 км від підніжжя полігону ТПВ. Перевищення зафіксовано за наступними показниками: хлориди в 2,7 рази, сухий залишок в 2,2 рази, азот амонійний в 7,6 рази, хімічне споживання кисню в 18,4 рази, залізо загальне в 12,5 раз, хімічне споживання кисню в 18,4 рази, аніонні СПАР в 1,7 рази, свинець в 2,1 рази, кадмій в 17,3 рази, марганець в 6,4 рази, кисень розчинений 3,0 при нормі не менше 4,0 мг/дмз.
  1. Річка Малехівка, міст біля готелю «Варшава», автодорога Львів - Рава-Руська (фонова проба). Перевищений вміст заліза загального у 1,7 рази, кадмію в 3,8 рази.
  1. Річка Малехівка, міст в с. Малехів, приблизно 100 м нижче впадіння меліоративного каналу, в який потрапив інфільтрат. Перевищення  виявлено по кадмію в 9,2 рази, марганець в 3,6 рази, кисень розчинений 4,0 при нормі не менше 4,0 мг/дмз.

За результатами лабораторних визначень у пробах ґрунту, відібраних 29.06.2016р., встановлено перевищення норм у об'єднаній пробі ґрунту приблизно 10 м на південь від дамби озера з інфільтратом по показниках: амоній (обмінний) у перерахунку на азот амонійний в 2,6 рази  відносно фону, хлориди  в 87 раз відносно фону, кадмій (рухома форма) в 1,7 раз відносно фону, марганець (рухома форма) в 2,3 рази відносно фону, залізо (рухома форма) в 10,3 рази відносно фону.

Держекоінспекція у Львівській області звернулась у відділ Держгеокадастру у Жовківському районі Львівської області з проханням визначити нормативно-грошову оцінку земельної ділянки для нарахування збитків.

За фактом виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства керівника ЛКП «Збиранка» притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали перевірки скеровано у Прокуратуру Львівської області, УСБУ у Львівській області, Львівську облдержадміністрацію та слідче управління ГУНП у Львівській області.

 

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 05.07.2016

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 04.07.2016

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 30.06.2016

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 29.06.2016

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 24.06.2016

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 23.06.2016 

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 22.06.2016

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі 21.06.2016

Оперативна інформація на полігоні ТПВ в селі Великі Грибовичі з 30.05.2016 до 21.06.2016

 

Back to top