Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
19 червня
В національному природному парку «Олешківські піски» зафіксували рідкісне природне явище
Основна категорія: Новини

У червні 2017 року на території Національного природного парку «Олешківські піски», що  Херсонщині було зафіксовано рідкісне явище «Ранкова глорія».

«Ранкова глорія», за описом очевидця, - горизонтальна смуга з хмар, циліндричної форми, від 3 до 4 км у довжину та від 60 до 70 м у ширину, яка знаходилась близько 70-100 метрів над поверхнею піщаних пагорбів і рухалась зі швидкістю 50-60 км/год., що супроводжувалось гучними шквалами та зрушенням вітру.

З давніх часів на Козачелагерській арені, за розповідями місцевих жителів, часто з’являлись незвичні, темні, швидко-пересувні хмари. З тих пір вчені вибудовували різні гіпотези, пропонували різноманітні математичні моделі, які пояснюють складні пересування таких повітряних мас, однак до спільної думки вони так і не дійшли.

Це явище, за даними літературних джерел, є рідкісним і унікальним не лише для України, а й для всього світу. Перші офіційні публікації щодо її появи належать австралійцям з університету Мельбурна. Пізніше, у 70-х роках, її бачили над затоками Карпентарії. Про зустріч з «Ранковою глорією» повідомляли і пілоти Королівської Авіації Австралії у 1942 році. В Україні «Ранкову глорію» бачили в декількох місцях, одне з яких - Чорне море.

Свідком цього спостереження став Порубльов Микола Іванович -  начальник природоохоронного науково-дослідного відділення «Раденське» (Козачелагерська арена Нижньодніпровських пісків).

 

Back to top