Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
15 червня
На базі НПП «Слобожанський» відбувся науково-практичний семінар «ГІС та заповідні території»
Основна категорія: Новини

9-12 червня 2017 року у Національному природному парку «Слобожанський», що на Харківщині пройшов V науково-практичний семінар «ГІС та заповідні території». У семінарі взяли участь 30 фахівців з 19 організацій 9 областей України.

Мета - обмін досвідом використання ГІС?технологій у різних сферах функціонування об’єктів природно-заповідного фонду, насамперед в науково-дослідній та рекреаційній діяльності, та підвищення професійного рівня відповідних фахівців.

Під час семінару були представлені доповіді про дослідження природних комплексів,  аналізу та плануванню креаційної діяльності з використанням геоінформаційних систем, даних дистанційного зондування землі, беспілотних літальних апаратів у НПП «Слобожанський», НПП «Дворічанський», НПП «Гомільшанські ліси», НПП «Пирятинський», НПП «Прип`ять-Стохід», НПП «Святі гори», Дунайському біосферному заповіднику НАНУ, досвід створення веб-бази даних у Луганському природному заповіднику НАНУ.

Були розглянуті питання геоінформаційного природоохоронного картування в Укараїні, проведення моніторингових досліджень за окремими програмами з використання ГІС та ДЗЗ та створення тематичних веб-карт, розвитку та використання відкритого програмного забезпечення та даних, ресурсу GitHub.

На майстер-класах учасники навчились основам роботи з QGIS та GitHub, створенню та редагуванню даних OpenstreetMap засобами JOSM, роботі з веб-ГІС сервісом nextgis.com, NextGIS Mobile, обговорили геокодування (як та навіщо його робити). Окрему увагу приділили роботі з космічними знімками — можливості калькулятора растрів у QGIS для розрахунку спектральних індексів та классификацию даних Sentinel у Semi-Automatic Classification Plugin for QGIS. Під час екскурсії провели майстер-клас з аерофотозйомки за допомоогою DJI Phantom 3.

На круглому столі «Природоохоронні ГІС в Україні» активно обговорили необхідність створення веб-атласів заповідних територій, створення платформи для цільового пошуку ГІС ідей та ГІС-фахівців, залучення студентів до вирішення ГІС-задач об`єктів ПЗФ. 

Back to top