Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
19 червня
В НПП «Деснянсько-Старогутський» відкрили біологічну школу
Основна категорія: Новини
категорія: Сумська область

15 червня 2017 року на базі візит-центру Деснянського біосферного резервату, у місті Новгород-Сіверському працювала біологічна школа для обдарованих дітей, учнів-членів Малої академії наук України, до якої долучилися педагоги і учні з міст Кролевець, Новгород-Сіверський, Семенівка, Шостка, селища Вороніж. Даний захід проводився вперше, з метою популяризації Деснянського біосферного резервату і відпрацювання навичок спостережень у природі.

Заняття проводили фахівці із «Деснянсько-Старогутського» національного природного парку.

За чотири робочі дні школярі встигли познайомитися із тим, як слід відбирати і закладати в гербарій зразки рослин, вести записи у польовому щоденнику, користуватися біноклем, спостерігати за птахами, визначати їх. Масу вражень отримали ті, хто потрапив на екскурсію в околиці села Пушкарі, де на крутому березі відкривається чудовий краєвид на долину річки Десна, на схилах виходять на денну поверхню породи, що розкривають геологічну історію цієї місцевості – крейда, морена та леси. А ще ця місцевість із збагаченими кальцієм грунтами, добре прогрівається сонцем, тому тут багато степових рослин. Ввечері, після екскурсії школярі ознайомилися із цікавою колекцією і погралися в навчальну гру «Як стати особливим». Завданням учнів було провести невеличке дослідження і з’ясувати, чим особливі плоди окремих рослин і яке це має адаптивне значення.

Наступні заходи проводилися у центральній районній бібліотеці. Школярі із селища Вороніж взяли на облік старовікові дерева в себе вдома і поділилися своїм досвідом у вигляді мультимедійної презентації. Щоб закріпити побачене і почуте, спробували визначити параметри дерев в центрі міста Новгород-Сіверський. А ще цього дня відвідали краєзнавчий відділ музею «Слово о полку Ігоревім», де закріпили побачене в ході екскурсій та дізналися багато нового про природу та археологію краю.

Організація і проведення цього заходу дозволила вдало об’єднати під ідеєю Деснянського біосферного резервату навчальні заклади північного сходу України, знайти формат заходу, який гармонійно поєднує навчання та відпочинок школярів, що особливо важливо в літній канікулярний час.

 

Back to top