Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
11 липня
Остап Семерак: «Верховна Рада усунула законодавчі перепони щодо управління Державним фондом поводження з РАВ»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Сьогодні, 11 липня, депутати Верховної Ради України у другому читанні та в цілому підтримали проект ЗУ   №6435  «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами» щодо удосконалення механізму фінансування поводження з радіоактивними відходами» а також  у першому читанні підтримали  і за основу ухвалили законопроект  №6436  «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами».

Ці два законопроекти є взаємопов’язаними. Вони спрямовані на  відновлення механізмів управління Державним фондом поводження з радіоактивними відходами. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час свого виступу у парламенті.

«Ситуація, пов'язана із функціонуванням Державного фонду поводження з РАВ, є незадовільною. Вона не могла залишитися поза увагою Уряду та парламенту. Ухвалення цих законопроектів дозволить використовувати в Україні кращий міжнародний досвід вирішення подібних проблем  та відновить можливість цільового використання коштів для створення інфраструктури та розв’язання проблем поводження із радіоактивними відходами», - пояснив Остап Семерак.

Він зазначив, що до сьогодні існували проблеми із  недофінансуванням запланованих заходів з розвитку системи поводження з РАВ в Україні.

«Створення нового механізму  управління Державним фондом поводження з радіоактивними відходами дозволить реалізовувати бюджетні програми  на заходи з проектування, будівництва, введення в експлуатацію або закриття об’єктів, призначених для  поводження з радіоактивними відходами», - сказав Остап Семерак.

Водночас Міністр наголосив на необхідності внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України.

«Для відновлення механізмів управління Державним фондом поводження з радіоактивними відходами необхідним також є ухвалення  Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами. Його ухвалення дозволить вирішити питання щодо зберігання осклованих радіоактивних відходів, що мають повертатися з РФ», - зазначив Остап Семерак, наголосивши ще раз на важливості удосконалення фінансових механізмів щодо поводження з радіоактивними відходами та будівництва сховища для відпрацьованого ядерного палива (РАВ) для зберігання вивезених свого часу радіоактивних  відходів  до Росії.

Back to top