Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
07 липня
Шановні друзі! Щиро вітаю вас із Днем працівника природно-заповідної справи!
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Природно-заповідний фонд – це національна гордість  і найцінніше багатство українського народу.

Україна – найбільша країна Європи, яка має унікальні, неповторні   природі території, в яких  збереглись яскраві дивовижні  види  флори та фауни.

49 національних природних парків, 5 біосферних заповідників, 19 природних заповідників, 3167 заказників, 3441 пам’яток природи, 81 регіональних ландшафтний парків, 812 заповідних урочищ, 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 57 дендропарків та 572 парки-пам‘ятки садово-паркового мистецтва.

Українцям є чим пишатися і показати світові.  Проте головним завданням залишається збереження і примноження подарованих природою багатств для майбутніх поколінь, які ми, на жаль,  не  завжди цінуємо.  За останні роки українська політика по відношенню до  природи позитивно змінюється. Площа природно-заповідного фонду  постійно зростає, а   галузь поступово переходить на нові європейські стандарти розвитку.

 Минулого року  нам спільно вдалося збільшитися на 235 тис. га площу природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення.

Попереду ще більш амбітні плани. Україна взяла на себе  зобов’язання збільшити  природоохоронні території  на 15% площі держави. Так, це -  не просте завдання, але це – вимога сьогодення  і зрештою державна політика, яка ще три десятиліття тому стала визначальною для більшості провідних країн світу.  І тут  ми маємо  об’єднати зусилля, щоб надолужити втрачене і вивести природоохоронне законодавство на перші щаблі подальшого розвитку країни. І робота по імплементації європейських екологічних стандартів в  наше  законодавство нині  активно триває.

Національні природні парки мають стати осередками розвитку територій та сприяти розвитку як традиційних промислів, так і туризму. Україна має всі можливості для реалізації такої загальнонаціональної збалансованої політики.

Ми маємо всі приєднатися до загального світового  політичного тренду, де цінують національні природні багатства, дбають про збереження довкілля. Щоб наступні покоління українців мали можливість милуватися мальовничими куточками  дикої природи, а  туристи  пізнати красу та велич неповторних українських краєвидів.

Природоохоронці, природознавці,  науковці, екологи  -  ви виконуєте  справді надважливу  місію. Знаю, що для більшість з вас заповідна справа – це  справа життя. І щодня охороняючи і  зберігаючи  у  первозданному вигляді унікальні куточки дикої природи  ви  передаєте наступним поколінням українців їх природній генетичний код. Ви допомагаєте пам’ятати особливість дикої природи, притаманній цій  території на якій   споконвіків живуть українці.

Природно-заповідний  території  мають стати національною гордістю України!

Успіхів вам та міцного здоров’я! Нехай щоденне спілкування з природою і турбота про неї дарують Вам натхнення в роботі та житті!    

 

З повагою,

Міністр екології та природних ресурсів України                                         Остап Семерак

Back to top