Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
06 липня
7 липня в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи.
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

З цієї нагоди у суботу, 8 липня 2017 року на території національному природному парку «Пирятинський», що на Полтавщині відбудеться природоохоронна акція присвяченої збереженню комах «Найменші – найбільш вразливі у природі».

Також в рамках акції заплановано вручення Почесних грамот Міністерства екології та природних ресурсів України.

Цього року символом свята обрано одну з найменших папоротей, занесених до Червоної книги України, Аспленій Гейфлера. Це маленька (висотою до 14 см) і тендітна рослина, що росте в тріщинах скель лише в східному регіоні України, зокрема на Донецькому кряжу в Луганській області, поблизу річок Кальміус і Кальчик, та у відділенні «Кам’яні могили» Українського степового природного заповідника у Донецькій області.

Акція «Найменші – найбільш вразливі у Природі» присвячена захисту комах та їхніх осель. За менш ніж 15 років в лісо-степовій зоні України видова чисельність комах скоротилася майже вдвічі унаслідок надмірного використання інсектицидів та втрати біотопів. Саме вони є важливою ланкою у харчових ланцюгах та основою трофічної піраміди багатьох екосистем. Їхня участь необхідна для перетворення органічних речовин та ґрунтоутворення. Комахи-запилювачі є «крилами кохання» всього різноманіття квіткових рослин, та запилюючи сільськогосподарські культури, підтримують наш добробут. Комахи є невід’ємною складовою будь-якої екосистеми, і без них неможливе існування біосфери нашої планети.

Мінприроди закликає приєднатися до акції і зробити все можливе для найменших представників біоти за для збереження екологічної рівноваги планети.

Акредитація для представників ЗМІ відкрита до 7 липня 15:00.

З Києва і назад буде організовано транспорт.

З питань акредитації звертайтесь за телефоном: 067 906 20 61 або e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ( Олена Марушевська).

Додаткова інформація за телефоном 044 206 21 93 або 067 784 11 53 (Олеся Петрович).

Довідково:

Нагадаємо, що Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 визначено 7 липня Днем професійного свята працівників природно-заповідної справи.

На сьогодні у складі природно-заповідного фонду 5 біосферних заповідників, 19 природних заповідників, 49 національних природних парків, 3167 заказників, 3441 пам‘ятка природи, 81 регіональний ландшафтний парк, 812 заповідних урочищ, а також низка штучних об‘єктів: 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 57 дендропарків та 572 парки-пам‘ятки садово-паркового мистецтва.

Завдяки зусиллям фахівців, науковців та природоохоронної громадськості в Україні збережено 8245 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 4,31 млн. га, що становить 6,% території країни, а також морський заказник «Філофорне поле Зернова» площею 402,5 тис. га.

Варто відзначити, що протягом останнього року кількість територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення збільшилась на  61 одиницю загальною площею 235 тис. га, в тому числі створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник загальною площею 226 тис. га та розширено природний заповідник «Єланецький степ» на 1,3 тис. га. Велика заслуга у створенні цих об’єктів належить науковцям і представникам громадських організацій, працівникам департаментів екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій.

 

Back to top