Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
05 липня
Остап Семерак: "В Україні щороку промислових відходів утворюються у кілька разів більше за тверді побутові"
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

В Україні проблема утворення промислових відходів є не менш актуальною за проблему із утворення твердих побутових відходів. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час оприлюднення нового рейтингу 'ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів'.

Першу трійку утворювачів промислових відходів в Україні очолили Північний ГЗК – 64,5 млн. тонн, Центральний ГЗК – 55 млн. тонн, Інгулецький ГЗК – 47 млн. тонн. 

Якщо комусь видається, що головна проблема в Україні - побутові відходи, то промислових продукується у кілька разів більше. Наприклад, тільки "Азовсталь' продукує більше промислових відходів, ніж столиця України - Киів продукує побутового сміття. Всі ці підприємства знаходяться у м.Кривий Ріг. Загалом більшість підприємств, які завдають шкоди своїми промисловими скидами, викидами та відходами розташовані у Донецькій, Запорізькій  та Дніпропетровській областях', - сказав Остап Семерак, підкресливши, що  обидві проблеми несуть серйозні загрози для довкілля та життя і здоров'я громадян.

Настав час запровадження в Україні реального загальнодержавного он-лайн моніторингу. Міністерство зараз працює над цим  складним завданням. Це вимоги європейських директив, які Україна взялася імплементувати у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Виконавши цю роботу, ми зможемо отримати реальні показники забруднення довкілля', - сказав Остап Семерак.

Він також повідомив, що в Україні триває робота  над Національним планом скорочення викидів.

Документ погоджений із Секретаріатом Енергетичного співтовариства і найближчим часом буде винесений на розгляд Уряду та зобов'яже операторів спалювальних установок суттєво скоротити викиди забруднюючих речовин', - резюмував Остап Семерак.

З ПЕРЕЛІКОМ 'ТОП-100 ОСНОВНИХ ПІДПРИЄМСТВ-ЗАБРУДНЮВАЧІВ' МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ.

 

Back to top