Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_FRIDAY, 22 YT_MARCH 2019
23 червня
Остап Семерак: «Ставка екологічного податку в Україні має бути суттєво підвищена»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Попри останні тенденції збільшення надходжень від сплати екологічного податку, його ставка має бути переглянута. Про це під час «Години запитань до Уряду» сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що  у 2016 році  до державного та місцевих бюджетів надійшло понад 4 млрд. 222 млн. грн коштів від сплати екологічного податку. Найбільшими платниками податку в Україні стали підприємства металургійної, добувної, переробної, житлово-комунальної сфери  та паливно-енергетичного комплексу.

«Торік у порівнянні із 2014 та 2015 роками надійшло значно більше коштів. Майже 75% екологічного податку  надходить саме  за викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря. Сума надходжень збільшується, бо збільшується  кількість викидів. Такий шлях – це шлях в нікуди», - зазначив Остап Семерак.

Він наголосив, що екологічний податок в Україні має виконувати свою головну функцію – витрачатися на природоохоронні заходи, які б компенсували та сприяли зменшенню забруднення довкілля.

«Зараз підприємству простіше заплатити мізерний екологічний податок, аніж змінювати технології виробництв та проводити екологічну модернізацію. За таких обставин доцільно говорити про суттєве підвищення ставки екологічного податку та запровадження механізмів фінансового стимулювання підприємств робити вибір на користь сталого розвитку», - зазначив Остап Семерак.

Він також зазначив, що варто ще раз розглянути можливість повернення сплати екологічного податку пересувними джерелами забруднення (транспорт).

«Так званий «паливний податок» успішно зарекомендував себе у країнах Європейського Союзу. Адже транспорт є одним із найбільших забруднювачів атмосферного повітря» і відповідно запровадження, а точніше, повернення   екологічного податку для цього сегменту є цілком логічним кроком», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

Back to top