Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_FRIDAY, 22 YT_MARCH 2019
24 травня
Остап Семерак: «Парламент встановив відповідальність за пошкодження і нищення пралісів»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що введення адміністративної відповідальності за знищення та  пошкодження пралісів кардинально змінить підхід до  збереження безцінних природних багатств - пралісів.

23 травня, під час вечірнього засідання Верховної Ради, народними депутатами було прийнято в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат».

«За» проголосувало 245 народних депутатів.

«Праліси – це  безцінне природне багатство України, яке не зазнало безпосереднього впливу діяльності людини в ході свого розвитку і мають надзвичайно важливу природоохоронну, наукову, естетичну цінність. Крім того, праліси є місцями оселення значної кількості тварин і рослин, які занесені до Червоної книги України. В Україні охороняється ЮНЕСКО лише об’єкт всесвітньої природної спадщини «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». Прийняття цього закону дозволить взяти під охорону й інші  праліси в Карпатському регіоні», - переконаний Остап Семерак.

За його  словами, прийняття Закону  також унеможливить  проведення рубок пралісів та сприятиме введенню адміністративної відповідальності за знищення та пошкодження пралісів.

Міністр  підкреслив,  що прийнятий законопроект є свідченням  наближення українського законодавства до європейського в частині збереження природних цінностей європейського значення, зокрема  в рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, Протоколу про стале управління лісами до цієї конвенції, а також Конвенції про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО.

Back to top