Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_FRIDAY, 22 YT_MARCH 2019
23 травня
Остап Семерак: «Перед нами чітке завдання – поширити європейську модель СЕО на місцеві програми та проекти»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

На вечірньому засіданні парламенту, 23 травня,  депутати розглянули законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку» (новий реєстрац. №6106) та ухвалили його за основу.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час виступу на засіданні Верховної Ради України наголосив на важливості ухвалення цього законопроекту  з точки зору міжнародних зобов’язань України, а також  формування нової внутрішньої  екологічної політики.

«У першому читанні розглянуто проект ЗУ "Про стратегічну екологічну оцінку' (новий реєстраційний номер 6106) з урахуванням  всіх зауважень Президента та  збалансованих пропозицій експертного середовища. За цими природоохоронними законами давно живуть країни ЄС. Так настав час жити нам», - зазначив Остап Семерак.

Він також висловив сподівання, що  законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО), ухвалення якого  є однією з вимог Асоціацію з ЄС, парламент у  стислі терміни розгляне у другому читанні.

«Перед нами  є чітке завдання – ухвалити якомога швидше цей законопроект та поширити практику застосування  європейської  моделі СЕО на місцеві проекти і програми. Насправді запровадження нових механізмів стратегічної екологічної оцінки та внесення  відповідних змін до деяких законодавчих актів забезпечить ведення  господарської діяльності з обов’язкових урахуванням  природоохоронних пріоритетів, а відповідно з урахуванням стану можливих негативних наслідків для довкілля і здоров’я громадян», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, що раніше Президент України ветував ухвалений ВР 4 жовтня 2016 року закон щодо впровадження механізмів стратегічної екологічної оцінки (СЕО) документів державного планування і входить до пакета "євроінтеграційних законів".

Нагадаємо, що у Верховній Раді не набралося голосів для повернення до профільного Комітету на доопрацювання Закону «Про стратегічну екологічну оцінку впливу на довкілля» після вето Президента.

Back to top