Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 21 YT_APRIL 2019
14 травня
Рента на видобуток газу повинна бути нижче 14%, – міністр екології
Основна категорія: Прес-центр
категорія: ЗМІ про нас

14 травня 2015 в приміщенні готелю Hilton Kyiv відбувся Український нафтогазовий діалог «Розвиток нафтогазового сектору в Україні: нові технології та нові ресурси».

 

Організатор заходу – Бюро енергетичних ресурсів Державного департаменту США у партнерстві з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

Метою «Українського нафтогазового діалогу» є публічне обговорення основних потреб і пріоритетів для подальших реформ у нафтогазовій галузі в Україні.

Під час форуму фахівцями команди Deloitte було представлено підготовлений  План дій для українського газового сектору.

У рамках заходу відбулась панельна дискусія, під час якої учасниками надано коментарі до зазначеного Плану дій. В свою чергу Міністр екології  та природніх ресурсів України Ігор Шевченко заявив, що рента на видобуток газу для приватних компаній повинна бути нижче 14%, проте в урядовому законопроекті передбачений мінімальний податок на видобуток в 15%. Шевченко також повідомив, що міністерство пропонує внести зміни в урядові акти, які регулюють проведення аукціонів з продажу спецдозволів для видобувачів, і в законодавство щодо угод про розподіл продукції (УРП).

«Законопроектом передбачено зниження ренти до 15-35% (залежно від глибини буріння) з нинішніх 28-55%. Але рента повинна повернутися до рівня, який був до підвищення, – 14-28%. А моя особиста думка, що податок повинен бути ще нижче, але в цьому питанні треба знаходити баланс з Міністерством фінансів».

Міністр також повідомив, що відомство планує внести зміни в урядові акти, які регулюють проведення аукціонів з продажу спецдозволів для видобувачів. «Будуть посилені вимоги до компаній (учасників аукціонів) з технічних питань, фінансових та кадрових. Щоб спецдозволу не отримували фіктивні фірми і компанії-одноденки», – уточнив міністр.

За словами Шевченка, в даний час розробляється проект інтерактивної карти нафтогазових родовищ і ділянок на території України для потенційних інвесторів. «Ми хочемо прийти до того, щоб не держава виставляла ділянки на аукціон, а щоб інвестор сам знаходив прийнятну для нього ділянку і звертався до нас. Ми його потім вже виносимо на аукціон », – сказав Шевченко.

Також міністр озвучив плани про внесення змін до закону, який регулює «угоди про розподіл продукції» (УРП). За його словами, очікується, що учасники договорів про спільну діяльність (СД), зокрема, з ПАТ «Укрнафта» і «Укргазвидобування», у результаті переоформлять бізнес-відносини з держпідприємствами на УРП. Шевченко також зазначив, що збільшення ренти до 70% для «СДшників» – «це стимул для переходу до цивілізованого договору про СРП».

«Глобальним» завданням міністр, резюмуючи виступ на форумі, назвав розробку і прийняття нового «Кодексу про надра».

Back to top