Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_WEDNESDAY, 21 YT_AUGUST 2019
23 травня
За 18-20 травня 2013 року
Основна категорія: Прес-центр
У селі Підгірці селяни протестують проти зведення сміттєпереробного заводу

1+1, ТСН, 18.05.2013, 19:30

Протести у селі Підгірці під Києвом тривають уже майже тиждень. Почались вони відтоді, як люди побачили у себе, в живописному місці неподалік від села, величезний будівельний паркан. Відтоді пояснити людям, що ж тут будують, ніхто не зміг. Документів не показали. Місцева влада запевнила, що тут буде храм. Проте селяни не вірять. За їх інформацією, тут найімовірніше буде сміттєспалювальний завод. Відтак люди проти такого екологічно-небезпечного закладу готові протестувати. І сьогодні їхній протест дійшов до межі...

Селяни кажуть, що вони сьогодні ставлять тут намет із цілодобовим чергування. Дуже багато людей готові тут фактично жити, аби не допустити такого екологічно небезпечного об'єкту поруч зі своїм селом.

 

Реагування органу влади на проблему:

Мінприроди розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайній ситуації та Переліку заходів щодо створення безпечних та відповідних до норм екологічного законодавства умов експлуатації Полігону №5 ТПВ с. Підгірці Обухівського району Київської області», який узгоджується із зацікавленими центральними органами виконавчої влади, Київською міською державною адміністрацією, Київською обласною державною адміністрацією та Підгірцівською сільською радою.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до проектної документації на будівництво об’єктів, зокрема, що становлять підвищену екологічну небезпеку додаються результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища (матеріали оцінки та звіти про оцінку і громадське обговорення). Здійснення будівництва зазначених об’єктів  без ОВНС заборонено чинним законодавством.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1995 № 554 збір, обробка, зберігання, поховання, знешкодження і утилізація всіх видів промислових і побутових відходів відноситься до Переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

 

Заповідники і парки в Україні катастрофічно "урізали"

Українська правда, 20.05.2013

Площі українських заповідників, національних парків та інших резерватів, які б мали охоронятися державою, за останні 5 років катастрофічно скоротилися.Як вважають захисники природи, це наслідок намагань можновладців привласнити ці ласі території, передає DW.

Згідно з кадастровою картою України, яку цього року вперше відкрили для публічного доступу, доволі великі площі недоторканих за законом земель були віддані або під забудову, або під господарську діяльність.

 

Реагування органу влади на проблему:

Протягом останніх 5 років (2008-2012) в межах території України створено (оголошено) 604 об’єкти природно-заповідного фонду України. Отже за вказаний період загальну площу територій та об’єктів природно-заповідного фонду збільшено на 609444,12 га. Процент заповідності зріс з 5,04 до 6,05.

Back to top